Galeria

Uczniowie I LO w Krotoszynie z wizytą na WBMiZ

31 stycznia br. mieliśmy przyjemność kolejny raz gościć w naszych progach uczniów I LO im. Hugona Kołłątaja w Krotoszynie. Wielu absolwentów tej szkoły to nasi studenci :-)

Rozpoczęliśmy tradycyjnie od rozmowy na temat zasad rekrutacji obowiązujących na Politechnice Poznańskiej i „pogadanki”, która ma pomóc młodym ludziom w trudnym wyborze dalszej drogi życiowej.

Tym razem opiekunami wycieczki były dwie studentki: Justyna Rybarczyk – studentka mechatroniki i zarządzania i inżynierii produkcji oraz Daria Łączna – studentka inżynierii biomedycznej.

Dziewczyny opowiedziały uczniom o prowadzonych na wydziale kierunkach oraz o tym, czy warto studiować na WBMiZ ;-)

Podzieleni na dwie grupy rozpoczęli zwiedzanie laboratoriów.

Dr inż. Justyna Trojanowska opowiedziała o kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji i poprowadziła warsztaty, które pomagają kreatywnie podchodzić do problemu.

Członkowie koła naukowego PRIME – Paweł Walkowiak i Adam Rychlewski uświadomili uczniom jak wygląda praca w zgranym zespole i jakie elementy podczas doboru do grupy są istotne. Na koniec rozdali certyfikaty potencjalnych kierowników produkcji ;-)

Kolejny punkt naszego spotkania to Laboratorium Współrzędnościowej Techniki Pomiarowej, po którym oprowadził gości dr inż. Bartosz Gapiński oraz Laboratorium Diagnostyki Termalnej odwiedzone dzięki uprzejmości dra inż. Leszka Różańskiego.

Tradycyjne podziękowania dla wszystkich, którzy poświęcili nam swój cenny czas, a dla uczniów I LO w Krotoszynie za miłą atmosferę :-)