Przetwórstwo tworzyw sztucznych i gumy
Studia w formie wykładów i zajęć laboratoryjnych skierowane są dla osób z wykształceniem wyższym, specjalizujących się w problematyce przetwórstwa tworzyw sztucznych i gum.
Kształcenie i przygotowanie kadry inżynierskiej zamierzającej podjąć pracę na stanowisku kierownika produkcji, technologa, logistyka i konsultanta w zakładach przetwórstwa oraz dystrybucji tworzyw sztucznych.
Kierownik studiów - dr hab. inż. Marek Szostak
Kontakt: dr inż. Kinga Mencel, 61 665 2787, kinga.mencel@put.poznan.pl
http://plastics.put.poznan.pl/
Opłata za studia - 4 600,-
Zarządzanie jakością w teorii i praktyce
Studia przeznaczone są dla osób, które dążą do usystematyzowania i pogłębienia wiedzy z zakresu współczesnych koncepcji zarządzania, m.in. Six Sigma, systemów zintegrowanych, Kaizen oraz Lean Manufacturing.
Udział w studiach umożliwia konfrontację różnych podejść do zarządzania i wymianę doświadczeń z innymi Słuchaczami pochodzącymi z przedsiębiorstw z całej Polski. Słuchacz zdobywa zarówno umiejętności jak i wiedzę ogólną w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem oraz doskonalenia procesów produkcyjnych i biznesowych. Takie połączenie praktyki z teorią pozwala lepiej zrozumieć systemowy kontekst zarządzania oraz sprzyja byciu nie tylko odtwórcą, ale i kreatorem. Zarządzanie jakością w teorii i praktyce łączy zalety studiów z korzyściami, jakie dają kursy i szkolenia
Kierownik studiów - prof. dr hab. inż. Adam Hamrol
Kontakt: dr inż. Marta Grabowska, 61 665 2798, marta.grabowska@put.poznan.pl
mgr inż. Marlena Szczepaniak, 61 665 2774, marlena.szczepaniak@put.poznan.pl
http://mqe.put.poznan.pl/
Opłata za studia – 4 900,-
Nowoczesne Techniki Komputerowe w Projektowaniu
Studia przeznaczone są dla projektantów, konstruktorów, pracowników zajmujących się eksploatacją maszyn oraz wszystkich tych, którzy pragną rozszerzyć swoją wiedzę i umiejętności posługiwania się nowoczesnymi narzędziami komputerowymi do twórczego rozwiązywania problemów inżynierskich.
Celem Studiów jest uzupełnienie wiedzy z zakresu stosowania systemów komputerowych w obszarze technicznego przygotowania produkcji. Uczestnik studiów otrzymuje wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z zakresu stosowania systemów CAD/CAM/CAE przy projektowaniu wyrobów i procesów wytwarzania, programowania obrabiarek sterowanych numerycznie, tworzenie modeli wyrobów w systemach Rapid Prototyping.
Kierownik studiów - dr inż. Roman Konieczny
Kontakt: dr inż. Anna Karwasz, 61 665 2718, anna.karwasz@put.poznan.pl
http://pm.put.poznan.pl/
Opłata za studia – 4 800,-
Organizacja i zarządzanie produkcją
Studia przeznaczone są dla kadry menadżerskiej, kierowników, liderów, inżynierów procesu, mistrzów, brygadzistów oraz osób zaangażowanych w przedsiębiorstwie w realizację procesów produkcji.
Celem studiów jest przedstawienie teoretyczne oraz praktyczne (część zajęć odbywa się w zaprzyjaźnionych przedsiębiorstwach produkcyjnych) zagadnień służących efektywnemu organizowaniu i zarządzaniu produkcją i kadrą produkcyjną.
Kierownik studiów - dr inż. Justyna Trojanowska
Kontakt: dr inż. Justyna Trojanowska, 508 342 563, justyna.trojanowska@put.poznan.pl
www.zp.put.poznan.pl
Opłata za studia – 5 500,-
Informatyczne systemy zarządzania produktem i procesem w Przemyśle 4.0
Celem studium podyplomowego jest przybliżenie koncepcji Przemysłu 4.0 oraz przedstawienie kluczowych technologii wspomagających transformację cyfrową przedsiębiorstw w kierunku Przemysłu 4.0 .
Studium kierowane jest zarówno do Słuchaczy chcących pozyskać podstawowe informacje dotyczące koncepcji Przemysłu 4.0 i technologii umożliwiających jego wdrożenie w przedsiębiorstwie, jak również dla tych którzy, chcą nabyć umiejętności w posługiwaniu się systemami informatycznymi wspomagającymi zarządzanie produktem i procesem.
Studium ukierunkowane jest na pozyskanie wiedzy teoretycznej i praktycznej (w formie wykładów, laboratoriów i zajęć projektowych).
Słuchacz nabędzie kompetencje z obszaru:
- założeń Przemysłu 4.0
- identyfikacji obszarów potencjału w przedsiębiorstwie do przeprowadzenia transformacji cyfrowej
- oceny dojrzałości cyfrowej przedsiębiorstwa w obszarze Przemysłu 4.0
- realizacji procesów w oparciu o nowoczesne narzędzia informatyczne
- zastosowania kluczowych technologii Przemysłu 4.0 (zaawansowana analiza danych, roboty przemysłowe, integracja technologii informatycznych i operacyjnych, cyfrowy bliźniak, przetwarzanie danych w chmurze, wirtualna i rozszerzona rzeczywistość, sztuczna inteligencja, druk addytywny)
- inżynierii zorientowanej na klienta.
Kierownik studiów - dr hab. inż. Ewa Dostatni
Kontakt: dr inż. Damian Grajewski, 61 665 2718, damian.grajewski@put.poznan.pl
Opłata za studia: 4 900,-
Obróbka ubytkowa i eksploatacja narzędzi skrawających
Studia przeznaczone dla osób zajmujących się technologiami ubytkowymi, w szczególności obróbką skrawaniem, chcących pogłębić swoją wiedzę w zakresie tego obszaru.
W ramach studiów omawiane będą takie zagadnienia jak:
- dobór parametrów skrawania;
- oprzyrządowanie technologiczne;
- optymalizacja warunków i strategii obróbkowych;
- metrologia i certyfikacja;
- konstrukcja i eksploatacja narzędzi skrawających;
- dobór i eksploatacja cieczy obróbkowych;
- ekonomika procesów obróbkowych;
- podstawy elektrodrążenia.
Kierownik studiów - dr inż. Tadeusz Chwalczuk
Kontakt: dr inż. Tadeusz Chwalczuk, 61 665 2723, e-mail: tadeusz.chwalczuk@put.poznan.pl
Opłata za studia - 5600zł